top of page

Sídlo společnosti DinoPark

stavba: novostavba sídla společnosti
místo: Plzeň
klient: WEST MEDIA, s.r.o.
návrh: 05/2019
realizace: 2018+

team:
Matěj Smola, Jan Ret, Jakub Mareš

Řešený dům bude sloužit jako nové sídlo a ateliéry společnosti, která vymýšlí a vytváří zábavní parky - DinoParky po celé Evropě. Cílem bylo navrhnout dům, který bude vidět, o kterém se bude mluvit.

Objekty mají reprezentovat úspěšnou progresivní firmu, která svým zaměřením kombinuje zábavní průmysl, sochařství a hi-tech technologie. Sídlo takové společnosti má působit sebevědomě, stabilně a zároveň transparentně. Na první pohled je jasné, k čemu a komu stavba slouží.

Kombinace velkých prosklení, subtilních ocelových prvků, plných zdí a minimalistického interiéru tvoří rámec pro fungování a sebeprezentaci firmy. Zadní část budov je výrazově i pohledově upozaděná a poskytuje všechny utilitární funkce od expedice hotových produktů, přes zásobování až po venkovní skladovací plochy. Mezi objekty vzniká společná zahrada, místo odpočinku a setkávání všech zaměstnanců. Budova kanceláří je nad zahradou spojena s ateliéry skleněným můstkem a obě budovy tak tvoří jednotný celek.

Výstavní fasáda budovy ateliérů využívá optického klamu, takzvaného moiré efektu, který vzniká překrýváním nebo interferencí dvou pravidelných a jen málo odlišných rastrů. Dům bude vnímán především z kolem projíždějících aut, tedy v pohybu. Jak se bude měnit úhel pohledu projíždějícího, bude se měnit i samotná fasáda na jednoduchém principu moiré animace, díky níž dokážeme rozpohybovat a oživit zdánlivě statické siluety dinosaurů.

  • Facebook
  • Instagram
  • Pinterest
  • LinkedIn
k světu logo
bottom of page